Телефон: +7(843)-793-27-47

«День России»

Опубликовано: 11.06.2016

«День России»

11 июня 2016 года в МБОУ «Шеланговская СОШ» в пришкольном лагере «Дружба» воспитатели Татьяна Бурханова, Раушанья Гафурова и Сергей Казаков провели «День России». Ребята поделившись на команды участвовали в разных интеллектуальных играх, викторинах. В гости приходил «татарстанский клоун», который привел с собой «девочек-татарочек». Дети вместе дружно играли , танцевали и пели песни о России. В конце мероприятия клоун провел познавательную викторину и угостил всех вкусным «Чак-чак»ом.

“Россия көне”

11 нче июнь көнне Шеланга урта гомуми белем бирү мәктәбе “Дуслык” лагеренда тәрбиячеләр Татьяна Бурханова, Раушанья Гафурова һәм Сергей Казаков “Россия көне”н үткәрделәр.Балалар командаларга бүленеп  төрле уеннарда, викториналарда катнаштылар.Кунакка “ татар клоун”ы килгән иде, үзе белән “татар кызларын” да алып килгән иде.Балалар кунаклар белән бергә бик тату уйнадылар, биеделәр һәм Россия турында җырлар җырладылар.Чараның нәтиҗәсендә “татар клоун”ы кызык викторина оештырды һәм барысын да тәмле “Чәк-чәк” белән сыйлады.