Телефон: +7(843)-793-27-47

Пожарная безопасность.

Опубликовано: 27.02.2016

Пожарная безопасность.

26 февраля 2016 года  сотрудники 112 ПЧ ФГКУ «8 отряд ФПС по РТ» на базе МБОУ «Шеланговская СОШ» провели занятие с учениками образовательного учреждения. Они прочитали лекцию о пожарной безопасности на объектах школы вне ее и дома, разъяснили алгоритм поведения при пожаре, гололеде и стихийных бедствиях, познакомили с  спецсредствами пожаротушения, научили одевать на себя противопожарный костюм и спецсредства. Провели соревнование среди старшеклассников по комплексу действий сотрудника МЧС на пожаре. Самым быстрым и ловким  стал учащийся 10 класса Володя Зобнев. Занятие прошло на высоком уровне, учащиеся благодарили сотрудников пожарной охраны за проведенное занятие.

Янгын куркынычсызлыгы.

26 нчы февраль көнне 112 ПЧ ФГКУ «8 нче отряд ФПС Татарстан Республикасы буенча Шеланга урта гомуми белем бирү мәктәбендә укучылар белән чара үткәрде.Алар янгын куркынычсызлыгы турында лекция укыдылар, бозлаукта,янгында үз-үзеңне тоту алгоритмын аңлаттылар,шулай ук янгын сүндерүен һәм янгынга каршы көрәш костюмын киергә өйрәттеләр.Өлкән сыйныф укучылары арасында  гадәттән  тыш хәлләр министрылыгы хезмәткәрләре янгында  гамәлләр буенча  ярыш үткәрделәр.Иң җитезе һәм тизе 10 нчы сыйныф укучысы Володя Зобнев булды.Дәрес югары дәрәҗәдә үтте,укучылар янгын саклау хезмәткәрләренә  үткәрелгән чара өчен  рәхмәт сүзләрен җиткерделәр.