• Верхнеуслонский

Адрес: 422580, РТ, Верхнеуслонский район, п. Октябрьский, ул. Центральная, д.10
Телефон: +7(843)-793-14-23
E-Mail: octchool@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Октябрьская СОШ"
Руководитель: Усманова Гульнар Ильдаровна

ЮИДовцы подвели итоги. ЮИДчылар  нәтиҗә ясадылар.

Опубликовано: 16.05.2024

Командир отряда, Сафиуллин Нияз, в своем отчете, отметил, что группа «Безопасное колесо» выступило на районном этапе соревнований с хорошими результатами: пятиклассница Ирдашева А. была лучшей среди знатоков ПДД, а команда, в общем зачете, заняла первое место в номинации «ОБЖ». Однако, в своем выступлении, руководитель отряда Гизатулин Р.Х. выразил свое недовольство недостаточной работой отряда в области пропаганды безопасного поведения на дороге в сельской местности. Штаб отряда принял решение: во время летних каникул усилить контроль над поведением на дороге не только среди учащихся, но и среди взрослого населения. Также было принято решение об усилении контроля за соблюдением правил ПДД велосипедистами и владельцами мопедов и мотоциклов. И обо всех нарушениях выкладывать информацию в СМИ. Анда 2023-2024 уку елында яшь юл хәрәкәте инспекторларының эшенә йомгак ясалды. Отряд командиры Сафиуллин Нияз  «Куркынычсыз тәгәрмәч»  район этабында узган ярышта яхшы нәтиҗәләр белән чыгыш  ясавын билгеләп үтте: бишенче сыйныф укучысы Ирдашева А. юл хәрәкәте кагыйдәләрен белүчеләр арасында иң яхшысы булды, ә команда, гомуми зачетта, «ОБЖ»номинациясендә беренче урынны алды. Әмма, үз чыгышында, отряд җитәкчесе Гыйзатулин Р.Х. авыл җирлегендә юлда куркынычсызлыкны пропагандалау өлкәсендә отрядның җитәрлек эшләмәвенә ризасызлыгын белдерде.  Отряд штабы җәйге каникуллар вакытында укучылар арасында гына түгел, ә өлкәннәр арасында да юлдагы тәртипне контрольдә тотуны көчәйтергә дигән  карар кабул итте. Шулай ук велосипедчылар һәм мопедлар , мотоцикллар хуҗалары тарафыннан юл хәрәкәте кагыйдәләрен үтәүне контрольдә тотуны да көчәйтү турында да карар кабул ителде. Һәм барысын да бозу очраклары турындагы мәгълуматны масса күләм информациягә куеп барырга уйладылар.