С более подробной информацией можно ознакомится на сайте: info.edu.tatar.ru.

• Верхнеуслонский
  • Школы

Адрес: 422580, РТ, Верхнеуслонский район, п. Октябрьский, ул. Центральная, д.10
Телефон: +7(843)-793-14-23
E-Mail: octchool@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Октябрьская СОШ"
Руководитель: Усманова Гульнар Ильдаровна

Новости школы

Ради жизни на Земле - соблюдайте ПДД! Җирдә яшәү өчен юл йөрү кагыйдәләрен саклагыз!

Опубликовано: 20.11.2019

20 ноября в рамках социальной акции «День безопасности дорожного движения», посвященной Дню памяти жертв ДТП члены отряда ЮНАРМИИ МБОУ «Октябрьская СОШ» провели акцию «Ради жизни на Земле - соблюдайте ПДД!» для учащихся школы. Цель акции: профилактика дорожно-транспортных происшествий с участием несовершеннолетних. В ходе акции ребята напомнили учащимся правила дорожного движения и раздали красочные памятки.

БМО Генераль Ассамблеясенең 2005нче елның 26нчы октябрендәге резолюциясе нигезендә ел саен ноябрьнең өченче якшәмбесендә Бөтендөнья юл-транспорт һәлакәтләре корбаннарын искә алу көне билгеләп үтелә. 20нче ноябрь көнне МБГББУ «Октябрь урта гомуми белем бирү мәктәбе»нең юнармия отряды әгъзалары мәктәп укучылары өчен «Җирдә Тормыш хакына-юл йөрү кагыйдәләрен саклагыз!» социаль акциясе кысаларында, юл - транспорт һәлакәтләрендә зыян күрүчеләрне искә алу көненә багышланган «Юл хәрәкәте иминлеге көне»н билгеләп үттеләр. Акциянең максаты: балигъ булмаганнар катнашында юл-транспорт һәлакәтләрен кисәтү. Акция барышында балалар юл йөрү кагыйдәләрен искә төшерделәр һәм матур белешмәлекләр өләштеләр.