• Верхнеуслонский

Адрес: 422581, РТ, Верхнеуслонский район, с. Куралово, ул. Пионерская, д. 19
Телефон: +7(843)-793-35-10
E-Mail: 1507000003@tatar.mail.ru, kuralovo19@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Кураловская СОШ"
Руководитель: Маслов Георгий Георгиевич

Новости МБОУ "Кураловская СОШ"

«Соревнование знатоков». «Акыллылар бәйгесе».

Опубликовано: 02.12.2015

2 декабря в МБОУ «Кураловская СОШ» учитель татарского языка и литературы Галимова Зульфира Алиевна в 8 классе провела урок-соревнование «Соревнование знатоков». Данный урок был проведён в виде КВН с целью - актуализировать полученные знания о семье и о школе; развивать устную, диалогическую и монологическую речь ; воспитывать дружественные , родственные чувства и интирес к татарскому языку.
Соревновались в знании татарского языка 2 команды: «Оптимисты»-команда девушек и «Ребята суперкласс»-команда юношей. Завуч школы Корнева Наталья Владимировна подвела итоги соревнования и отметила, что команда «Ребята суперкласс» набрали 24балла, а команда «Оптимисты» набрали 18баллов.

2нче декабрь көнне Куралово мәктәбендә татар теле һәм әдәбияты
укытучысы Галимова Зөлфирә Али кызы 8нче сыйныфта “ Акыллылар
бәйгесе” исемле дәрес-конкурс уздырды. Бу дәрес КВН кебек булды һәм
аның максаты; мәктәп һәм гаилә темасы буенча алган белемнәрне
атуальләштерү; укучыларның сөйләм телем үстерү, диалогик, монологик сөйләмне камильләштерү; укучыларда дуслык, туганлык хисләрен һәм татар теленә кызыксыну хисен тәрбияләү.
Татар телен яхшы белүчеләр 2 командага бүленделәр: кызлыр командасы “Оптимистлар”, егетләр командасы “Супер класс егетләре”. Мәктәп директорының уку-укыту эшләр буенча урынбасары нәтиҗә ясап, “Оптимистлар” командасы 18бал, ә “Супер класс егетләре” командасы 24бал җыйганнарын әйтте.