• Верхнеуслонский

Адрес: 422581, РТ, Верхнеуслонский район, с. Куралово, ул. Пионерская, д. 19
Телефон: +7(843)-793-35-10
E-Mail: 1507000003@tatar.mail.ru, kuralovo19@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Кураловская СОШ"
Руководитель: Маслов Георгий Георгиевич

Новости МБОУ "Кураловская СОШ"

Береги Землю! Җирне сакла!

Опубликовано: 14.10.2015

С 15 сентября по 15 октября в МБОУ «Кураловская СОШ» проходил экологический месячник, в рамках которого прошёл ряд мероприятий. 13 октября в 1 классе было организовано внеклассное занятие по экологии. Для учащихся педагог Бузунеева Мария Сергеевна подготовила классный час на тему «Планета Земля в опасности». Ребята обобщили знания о живых обитателях планеты, которым нужны чистая вода, чистый воздух, чистая земля. В результате они пришли к выводу, что Земля сейчас в опасности и ей нужно помочь. Перед детьми была поставлена задача: придумать природоохранительные знаки и нарисовать их. Каждый из них отнесся к заданию ответственно, и в итоге получился большой красочный коллаж, который ребята разместили на стене своего класса .

15нче снтәбрьдән 15нче октябьргә кадәр Куралово мәктәбендә экология айлыгы булып узды, айлык кысасында төрле чаралар уздырылды. 13нче октябрь көне 1нче сыйныфта экология буенча дәрестән тыш чара үткәрелде. Укучылар өчен педагог Бузунеева Мария Сергеевна “ Җир планетасы куркыныч хәлдә” темасына сыйныф сәгате үткәрде. Балалар планетада яшәүчеләр турындагы белемнәрен йомгакладылар, аларга чиста су, чиста һава, чиста җир кирәклеген әйттеләр. Укучылар хәзер Җир куркыныч хәлдә икәнен һәм аңа ярдәм итәргә кирәк дигән нәтиҗәгә килделәр. Балаларга табигатьне саклау билгеләрен уйлап табу һәм аларның рәсемен ясау мәсъәләсе куелган иде. Һәр укучы биремгә җаваплылык белән якын килде, һәм нәтиҗәдә зур, матур коллаж килеп чыкты, аны сыйныф стенасына урнаштырдылар.