• Верхнеуслонский

Адрес: 422581, РТ, Верхнеуслонский район, с. Куралово, ул. Пионерская, д. 19
Телефон: +7(843)-793-35-10
E-Mail: 1507000003@tatar.mail.ru, kuralovo19@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Кураловская СОШ"
Руководитель: Маслов Георгий Георгиевич

Новости МБОУ "Кураловская СОШ"

И впереди еще свершений много.Алда булдырасылар күп әле

Опубликовано: 15.01.2014

Сегодня в МБОУ «Кураловской СОШ» состоялась торжественная линейка, на которой чествовали юбиляра – учителя начальных классов Лисину Анну Сергеевну. Всю свою трудовую деятельность - 36 лет она оставалась верна нашей школе. Сколько поколений мальчиков  и девочек она научила читать ,писать, считать. Известно, что от того, как научат учащихся в начальной школе, зависит успех дальнейшего обучения. Анна Сергеевна пользуется большим уважением у коллег и родителей учащихся, с которыми она работает.

Пятьдесят пять - прекрасный возраст
Для женщины, которая верна
Себе, семье, работе, близким,
Ведь жизнь еще не выпита до дна!

Бүген  Куралово мәктәбендә  зур тантана булды, укытучылар  һәм  укучылар   башлангыч  сыйныф  укытучысы  Лисина Анна Сергееваны  олы юбилее  белән  котладылар.  36 ел үзен  туган  мәктәбенә багышлый ул. Күпме  кызларны,  малайларны укырга,  язарга,  санарга  өйрәтә.  Коллегалары,  ата – аналар  арасында  зур  хөрмәткә  лаек  була.

Хөрмәтле  Анна  Сергеевна!

55 яшь ул гомер чиге түгел,
Әле алда – таңнар, офыклар;

Алда көтә әле зур планнар

Үстерәсе нәни оныклар.

Таң нурлары булып йортыгызга

Ак бәхетләр генә сибелсен.

Түп-түгәрәк булсын тормышыгыз,

Юлларыгыз гөлгә күмелсен.

Нурлы еллар гына киләчәккә,

Сезне мәңге озата барсыннар.

Сезнең өчен нәни шатлыклар да

Бәхет булып яфрак ярсыннар.

Мәктәп администрациясе.