• Верхнеуслонский

Адрес: 422581, РТ, Верхнеуслонский район, с. Куралово, ул. Пионерская, д. 19
Телефон: +7(843)-793-35-10
E-Mail: 1507000003@tatar.mail.ru, kuralovo19@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Кураловская СОШ"
Руководитель: Маслов Георгий Георгиевич

Новости МБОУ "Кураловская СОШ"

Собрание родителей будущих первоклассников.Булачак беренче сыйныф укучыларының ата-аналары җыелышы

Опубликовано: 14.04.2021

14 апреля в Кураловской школе прошло родительское собрание для родителей будущих первоклассников.

Перед родителями выступила классный руководитель Лужаева Наталья Викторовна, которая рассказала о подготовленности детей к школе. Она объяснила, что подготовка включает и укрепление здоровья, и своевременное приобретение детьми необходимых для обучения навыков.

Психолог Найсыров Айрат Вильданович ознакомил родителей с итогами тестирования на предмет оценки сформированности предпосылок к учебной деятельности, показал презентацию о проблеме дисграфии у детей, дал рекомендации по ее предотвращению.

14 нче апрель көнне Куралово мәктәбендә булачак беренче сыйныф укучыларының әти-әниләре өчен ата-аналар җыелышы булып узды.
Ата-аналар алдында сыйныф җитәкчесе Лужаева Наталья Викторовна чыгыш ясады, ул балаларның мәктәпкә әзерлеге турында сөйләде. Ул әзерлек - сәламәтлек ныгытуны да, балаларны үз вакытында укыту өчен кирәкле күнекмәләр алуны да үз эченә ала, дип аңлатты.
Психолог Найсыров Айрат Вилдан улы ата-аналарны уку эшчәнлегенә юнәлеш формалашуын бәяләү нәтиҗәләре белән таныштырды, балаларда дисграфия проблемасы турында презентация күрсәтте, аны булдырмау буенча киңәшләр бирде.