• Верхнеуслонский

Адрес: 422581, РТ, Верхнеуслонский район, с. Куралово, ул. Пионерская, д. 19
Телефон: +7(843)-793-35-10
E-Mail: 1507000003@tatar.mail.ru, kuralovo19@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Кураловская СОШ"
Руководитель: Маслов Георгий Георгиевич

Новости МБОУ "Кураловская СОШ"

Веселые старты. Күңелле стартлар

Опубликовано: 26.02.2021

26 февраля в Кураловской школе в рамках Месячника военно-патриотического и гражданского воспитания Каляканова Светлана Викторовна провела веселые старты среди обучающихся 3-4 классов.

Борьба между командами была напряжённая, все старались изо всех сил прийти к финишу первыми. Наши болельщики следили за ходом событий и очень переживали.  В итоге команда «Патриоты» стала первой, но главное в том, что каждый получил заряд бодрости и массу положительных эмоций.  В заключение всем командам-участницам были вручены сладкие подарки.

«Весёлые старты» - это здорово и весело, и в душе каждого они оставляют массу положительных эмоций и впечатлений.

26 нчы февраль көнне Куралово мәктәбендә хәрби-патриотик һәм гражданлык тәрбиясе айлыгы кысаларында Каляканова Светлана Викторовна 3-4 нче сыйныф укучылары арасында күңелле стартлар үткәрде.
Командалар арасында көрәш киеренке булды, барысы да финишка беренче булып килергә тырыштылар. Безнең җанатарлар вакыйгалар барышын күзәттеләр һәм бик борчылдылар. Нәтиҗәдә, «патриотлар» командасы беренче булды, әмма иң мөһиме-һәркем күтәренке кәеф һәм күп уңай эмоцияләр алды. Соңыннан барлык командаларга да татлы бүләкләр тапшырылды.
"Күңелле стартлар" - бик шәп һәм күңелле уен,  алар һәрберсе күңелендә бик күп уңай эмоцияләр һәм хис-кичерешләр калдыралар.