• Верхнеуслонский

Адрес: 422581, РТ, Верхнеуслонский район, с. Куралово, ул. Пионерская, д. 19
Телефон: +7(843)-793-35-10
E-Mail: 1507000003@tatar.mail.ru, kuralovo19@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Кураловская СОШ"
Руководитель: Маслов Георгий Георгиевич

Новости МБОУ "Кураловская СОШ"

Муса Җәлил күргәзмәсенә экскурсия

Опубликовано: 19.02.2021

Бүген, 19 нчы февральдә, татар шагыйре-фронтовик Муса Җәлилнең тууына 115 ел тулу һәм Татарстанда туган телләр һәм Халыклар бердәмлеге елы кысаларында Куралово мәктәбенең 4 нче һәм 5 нче сыйныф укучылары укытучылары Нуруллина С.и. һәм Дуболазова А. Д. белән Янка Купала музеенда булдылар. Музейда "Улемсез җыр"темасына Муса Җәлил турында күргәзмә эшли. Музей директоры Абызова Римма Юрьевна укучылар өчен "Улемсез җыр" темасына музей дәресе үткәрде, шагыйрьнең тормышы һәм иҗаты турында сөйләде, Муса Җәлил турында документаль фильм күрсәтте . Укучылар аның әсәрләрен яттан сөйләделәр һәм музейга үз куллары белән ясалган нәни китаплар  бүләк иттеләр. Соңыннан балаларны хуш исле чәй белән шикәр, юка һәм чәк - чәк белән сыйладылар.(Муса Җәлил истәлегенә, ул кунакларны бик яратты һәм шулай сыйлады). Балаларга экскурсия бик ошады һәм алар бик күп уңай эмоцияләр алдылар.