• Верхнеуслонский

Адрес: 422581, РТ, Верхнеуслонский район, с. Куралово, ул. Пионерская, д. 19
Телефон: +7(843)-793-35-10
E-Mail: 1507000003@tatar.mail.ru, kuralovo19@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Кураловская СОШ"
Руководитель: Маслов Георгий Георгиевич

Новости МБОУ "Кураловская СОШ"

Уроки здоровья. Сәламәтлек дәресләре

Опубликовано: 11.09.2020

11 сентября  в МБОУ «Кураловская СОШ»  были проведены УРОКИ ЗДОРОВЬЯ.

Классные руководители Лужаева Татьяна Владимировна (1 класс), Семина Светлана Юрьевна (5 класс) и Киряхина Татьяна Александровна (8 класс) напомнили  школьникам о профилактических мерах борьбы с коронавирусом, правилах поведения в транспорте и общественных местах.

В ходе проведения уроков учащимся были показаны презентации, видеоролики, памятки. Проведены практические занятия по правилам правильному использованию антисептиков и мытью рук. НЕ забыли поговорить и о правильном питании и продуктах, помогающих формировать иммунитет.

11нче сентябрь көнне Куралово мәктәбендә сәламәтлек дәресләре үткәрелде.
Сыйныф җитәкчеләре Лужаева Татьяна Владимировна( 1нче сыйныф), Семина Светлана Юрьевна (5нче сыйныф) һәм Киряхина Татьяна Александровна (8нче сыйныф) укучыларга коронавируска каршы профилактик чаралар, транспортта һәм җәмәгать урыннарында үз-үзеңне тоту кагыйдәләре турында искә төшерделәр.
Дәрес барышында укучыларга презентацияләр, видеороликлар, белешмәлекләр күрсәтелде. Антисептикларны дөрес куллану һәм кулларны юу кагыйдәләре буенча практик дәресләр үткәрелде. Иммунитетны формалаштырырга ярдәм итүче дөрес туклану һәм продуктлар турында да сөйләшергә онытмадылар.