• Верхнеуслонский

Адрес: 422581, РТ, Верхнеуслонский район, с. Куралово, ул. Пионерская, д. 19
Телефон: +7(843)-793-35-10
E-Mail: 1507000003@tatar.mail.ru, kuralovo19@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Кураловская СОШ"
Руководитель: Маслов Георгий Георгиевич

Новости МБОУ "Кураловская СОШ"

Продуктовые наборы для школьников. Укучылар өчен азык-төлек җыелмасы.

Опубликовано: 17.04.2020

17 апреля обучающимся нашей школы были вручены продуктовые наборы. Ребятам, которые относятся к льготной категории, а в нашей школе их четверо и всем обучающимся 1-4 классов. Набор пищевых продуктов комплектуется общеобразовательной организацией самостоятельно с учетом рекомендуемого среднесуточного набора пищевых продуктов. Работники столовой, сформировали наборы для каждого учащегося. В сложный период такая мера поддержки семей очень важна. Были соблюдены все профилактические мероприятия, направленные на профилактику распространения новой коронавирусной инфекции.

17нче апрель көнне безнең мәктәп укучыларына азык-төлек җыелмалары тапшырылды. Ташламалы категориягә ия балаларга, ә безнең мәктәптә алар дүртәү һәм 1-4 сыйныф укучыларына. Азык-төлек продуктлары җыелмасы гомуми белем бирү оешмасы тарафыннан, тәкъдим ителә торган уртача тәүлеклек азык-төлек җыелмасын исәпкә алып, мөстәкыйль рәвештә комплектлана. Ашханә хезмәткәрләре һәр укучы өчен җыелмалар әзерләделәр. Катлаулы чорда гаиләләргә мондый ярдәм чарасы бик мөһим. Яңа коронавирус йогышы таралуны профилактикалауга юнәлтелгән барлык профилактик чаралар да үтәлде.