• Верхнеуслонский

Адрес: 422581, РТ, Верхнеуслонский район, с. Куралово, ул. Пионерская, д. 19
Телефон: +7(843)-793-35-10
E-Mail: 1507000003@tatar.mail.ru, kuralovo19@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Кураловская СОШ"
Руководитель: Маслов Георгий Георгиевич

Новости МБОУ "Кураловская СОШ"

Волонтёры оказали адресную помощь.Волонтерлар адреслы ярдәм күрсәттеләр.

Опубликовано: 09.09.2019

Волонтер- это значит доброволец, человек который приносит добро людям, дарит им своё тепло и вовремя приходит на помощь, не требуя ничего взамен. Окружить пожилых людей заботой - стало доброй традицией в МБОУ «Кураловская СОШ». На протяжении многих лет в школе создан волонтерский отряд «Маяк». 9 сентября в самый обычный день, сразу после школы, в рамках акции «Осенняя неделя добра» наш отряд взяв уборочный инвентарь пошли помогать чете пенсионеров нашего села. Одинокие пенсионеры очень нуждаются в помощи по хозяйству. Ребята помогли убрать урожай с огорода, придомовую территорию. Пожилые люди не требуют многого, для них важно просто человеческое участие и внимание.
Говорят, что молодое поколение не отличается воспитанием и не приучено к труду, но выходит это не так. Пока есть такие добрые и отзывчивые люди и дети мы можем быть уверенны в своем будущем.

Волонтер-ул үз теләге белән, кешеләргә яхшылык эшли, аларга үз җылысын бүләк итә, алмашка берни дә таләп итми, вакытында ярдәмгә килә дигән сүз. Куралово урта мәктәбендә өлкәннәрне кайгырту күркәм традициягә әверелде. Күп еллар дәвамында мәктәптә «Маяк»волонтерлык отряды оештырылды. 9нчы сентябрь көнне, мәктәптән соң ук, " Көзге игелек атнасы “акциясе кысаларында, безнең отряд урып-җыю инвентаре алып, авылның дүрт пенсионерына ярдәм итәргә китте. Ялгыз пенсионерлар хуҗалык эшләрендә ярдәмгә бик мохтаҗ. Балалар бакчадан, йорт яны территориясеннән уңышны җыеп алырга булыштылар. Өлкән кешеләр күпне таләп итми, алар өчен бары тик кеше катнашуы һәм игътибары мөһим.
Яшь буын тәрбия белән аерылмый, хезмәткә өйрәтелми, диләр, әмма бу алай түгел. Мондый игелекле һәм ярдәмчел кешеләр булганда, без үз киләчәгебезгә ышана алабыз.