• Верхнеуслонский

Адрес: 422581, РТ, Верхнеуслонский район, с. Куралово, ул. Пионерская, д. 19
Телефон: +7(843)-793-35-10
E-Mail: 1507000003@tatar.mail.ru, kuralovo19@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Кураловская СОШ"
Руководитель: Маслов Георгий Георгиевич

Новости МБОУ "Кураловская СОШ"

Г.Тукай «Водяная». Г.Тукайның “Су анасы” поэмасы.

Опубликовано: 25.04.2016

Лето. Жаркая погода. Прыгнешь в речку-благодать!
Любо мне играть и плавать, воду головой бодать!
25 апреля в МБОУ «Кураловская СОШ» учитель татарского языка и литературы Галимова Зульфира Алиевна в 8 классе провела урок по произведению Габдуллы Тукая “Водяная ”.
Урок сопровождался показом презентации с иллюстрациями из поэмы. В конце урока была проведена викторина, с помощью которой ребята проверили свои знания о творчестве поэта.

Җәй көне. Эссе һавада мин суда коенам, йөзәм;
Чәчрәтәм,уйныйм,чумам,башым белән суны сөзәм.

25нче апрель көнне Куралово мәктәбендә татар теле һәм әдәбияты укытучысы Галимова Зөлфирә Али кызы 8нче сыйныфта Габдулла Тукайның “Су анасы ”поэмасы буенча дәрес үткәрде. Дәреснең максаты: Тукайның әсәрләре белән таныштыруны дәвам итү; укучыларда шагыйрьнең иҗатына кызыксыну хисе уяту.
Дәрес Габдулланың поэмасы турында презентация белән үрелеп барды. Дәрес азагында укытучы викторина уздырды, балалар шагыйрьнең иҗаты турындагы белемнәрен тикшерделәр.