• Верхнеуслонский

Адрес: 422581, РТ, Верхнеуслонский район, с. Куралово, ул. Пионерская, д. 19
Телефон: +7(843)-793-35-10
E-Mail: 1507000003@tatar.mail.ru, kuralovo19@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Кураловская СОШ"
Руководитель: Маслов Георгий Георгиевич

Новости МБОУ "Кураловская СОШ"

Урок-викторина по роману А.Файзи «Тукай».”Асрарга бала бирәм”дәрес-викторина.

Опубликовано: 18.04.2016

Сегодня, 18 апреля, в МБОУ «Кураловская СОШ» учитель татарского языка и литературы Галимова Зульфира Алиевна в 8 классе провела урок в форме викторины по роману А.Файзи «Тукай» («Асрарга бала бирәм »). Цель урока - знакомсто с детством и сиротсих годах маленького Апуша.
Урок сопровождался показом презентации,где ребята узнали как Габдулла попал в семью д. Вали и т.Газизы.В конце урока ребята правильно ответили на ряд вопросов,предложенные учителем.
Апуш та бит кече чакта шулай
Шүрәле күк йөргән кайларда.
Хәтта аны сатмак булганнар бит
Печән базарында Казанда.
Бүген,18нче апрель көнне Куралово мәктәбендә татар теле һәм әдәбияты укытучысы Галимова Зөлфирә Али кызы 8нче сыйныфта “Асрарга бала бирәм” дип исемләнгән (Ә.Фәйзи”Тукай”романыннын өзек) дәрес-викторина үткәрде. Дәреснең максаты: Апушның авыр балачагы белән таныштыруны дәвам итү.
Дәрес презентация белән үрелеп барды. Балалар Габдулланың Вәли абзый белән Газизә апаның гаиләсенә ничек килеп төшкәнен белделәр.Дәрес азагында укучылар бөтен сорауларга да дөрес җавап бирделәр.