Безопасность учреждения/ Иминлек сагында

Опубликовано: 08.01.2016

Белем бирү оешманың иминлеге – ул реаль һәм мөмкин булган хәвеф-хәтәрләрдән саклану чаралыры. Бәйрәм көннәрендә иминлек кысаларында “Каенкай” балалар бакчасының хезмәткәрләре көндезге вакытта районның башка белем бирү оешмалары кебек үк кизүлек оештырдылар. Кизү торучылар оешмада иминлекне һәм тәртипне саклыйлар:

• Янгыннарны кисәтү;

• Кыйммәтле әйберләрне саклау;

• Террористларга каршы саклану;

• Тереклек тәэмин итү системасы (канализация, ут, су, җылыту)

Тәҗрибә күрсәткәнчә, әгәр дә булачак нәтиҗәләрне алдан күрергә өйрәнсәң, алардан сакланып калу күпкә җиңелерәк булыр иде. Шуның өчен һәрберебезгә күзәтүчәнлекне үстерергә, үзенең һәм кеше хаталарын тикшерә белергә, куркыныч күрсәтә торган яшерен билгеләргә игътибар итәргә өйрәнергә кирәк.

Безопасность образовательного учреждения – это состояние защищенности от реальных и прогнозируемых угроз.

В рамках безопасности силами сотрудников МБДОУ «Верхнеуслонский детский сад «Березка» организовано дежурство в дневное время, как и во всех образовательных организациях нашего района, в праздничные дни. Дежурные следят за безопасностью и порядком в учреждении, это:

• Предупреждение пожаров;

• Охрана материальных ценностей;

• Антитеррористическая защищенность;

• Система жизнеобеспечения (канализация, свет, вода, отопление).

Опыт показывает, что если научиться предвидеть возможные последствия, то будет легче их избежать. Чтобы научиться предвидеть различные опасности, необходимо развивать наблюдательность, анализировать свои и чужие ошибки, учиться обращать внимание на малозаметные признаки скрытых опасностей.