Кошлар турында

Опубликовано: 23.12.2015

Бүген, 23.12.2015, “Каенкай” балалар бакчасының 1 кече “А” төркеме балалары белән “Кыш көнендәкошларны ашатыгыз” темасына әңгәмә узды. Әңгәмә барышында балалар безнең якларда нинди кошларның кышлаганын, нигә һәм ничек кошларга булышырга мөмкин икәнлеген белделәр. Шулай ук балалар кешенең кошларга кыш көнендә булышуы турында видео-ролик карадылар. Балаларга фильм бик тә ошады. Алар кошлар өчен утлык ясарга теләкләрен белдерделәр. Бу эшчәнлекнең максаты балаларда табигатькә, кошларга, хайваннарга карата ярату хисен тәрбияләү, аларны карарга, сакларга өйрәтү булып тора.

Сегодня, 23.12.2015г. в 1 младшей «А» группе прошла беседа с детьми на тему «Покормите птиц зимой». В ходе беседы ребята узнали, какие птицы остаются зимовать в наших краях, почему нужно помогать птицам именно зимой и чем их можно кормить. Так же дети посмотрели видео - ролик о помощи человека птицам в зимний период. После просмотренного фильма детям самим захотелось принять участие в жизни птиц, помочь им, смастерив для них кормушку. Целью этой совместной деятельности было еще раз напомнить о бережном отношении к братьям нашим меньшим, проявлять заботу и сострадать к ним.