Книга – друг твой и товарищ!/ Китап - синең дустың һәм иптәшең!

Опубликовано: 10.12.2015

Китаплар – барыбыз өчен бик кирәкле дуслар! Алар безне тарихи вакыйгалар, әкиятләр, киләчәк белән таныштыралар; шигырьләрне, табигатьне яратырга өйрәтәләр; дөньяның, заманның теләсә нинди урынына илтә алалар. “Каекнкай” балалар бакчасының зурлар “А” төркеменең балалары хәреф танырга, иҗек җыярга, сүзләр укырга өйрәнәләр. Бу эштә иң мөһиме - балаларда төрле китаплар укуга кызыксыну уяту, күбрәк китаплар укырга җәлеп итү. Книга - самый лучший друг!

Книга – друг твой и товарищ, Мы берём её везде, Ведь она тебе поможет И в учёбе и в труде. Книги наши самые незаменимые друзья, они знакомят нас с прошлым, с легендами и сказками, с помощью них мы заглядываем в будущее, учимся любить стихи, природу, можем побывать в любой точке мира, в любой эпохе, времени. В старшей «А» группе МБДОУ «Верхнеуслонский детский сад «Березка» ребята постепенно овладевают азами чтения букв, составляют слоги и учатся читать. Самое главное – это вызвать у детей интерес к чтению самых разнообразных книг, что бы было желание, как можно чаще брать книгу в руки!

Китаплар  –  барыбыз өчен бик кирәкле дуслар! Алар безне тарихи вакыйгалар, әкиятләр, киләчәк белән таныштыралар;  шигырьләрне, табигатьне яратырга өйрәтәләр; дөньяның, заманның теләсә нинди урынына илтә алалар.

“Каекнкай” балалар бакчасының зурлар “А” төркеменең балалары хәреф танырга, иҗек җыярга, сүзләр укырга өйрәнәләр. Бу эштә иң мөһиме  - балаларда  төрле китаплар укуга кызыксыну уяту, күбрәк китаплар укырга җәлеп итү.