Первый день цветного лета/Төсле җәйнең беренче көне

Опубликовано: 01.06.2015

Сегодня - первый день лета, этот день посвящен Международному Дню защиты детей и сохранению мира на земле. В МБДОУ «Верхнеуслонский детский сад «Березка» прошёл праздник для детей всех групп, провели который Светлана Соболева и Раиса Боброва, при участии всех воспитателей детского сада.

Со стихов и песен о лете, солнце, дружбе, цветах, радуге у детей началось самое замечательное, самое долгожданное время года – лето, потому что каждый день лета – это радость, отдых, праздник, развлечения, путешествия, игры и много- много смеха и веселья!

Бүген -  җәйнең беренче көне. Бу көн  Халыкара балаларны яклау көненә багышланган. “Каенкай” балалар бакчасында һәр төркемнең балалары өчен бәйрәм уздырылды. Аны тәрбиячеләр Светлана Соболева һәм Раиса Боброва үткәрделәр. Балаларны халыкара яклау көне – ул, беренче чиратта, өлкәннәргә балаларның яшәү хокукын, фикерләү, дин тоту һәм белем алу, ял итү иреген тәэмин итүнең, аларны физик һәм психологик көч кулланудан саклауның, балалар хезмәтен тыюның гуманлы һәм гадел җәмгыять төзүдә мөһим шартлар икәнлеген искә төшерүче көн. Жир йөзендә яшәүче барлык милләт вәкилләрен бүгенге бәйрәм көне белән котлыйбыз! Күк йөзебез аяз, балаларыбыз бәхетле. киләчәк тормышыбыз якты булсын!