"Профессия фотографа"/ Фотограф һөнәре.

Опубликовано: 06.04.2015

В МБДОУ «Верхнеуслонский детский сад «Березка» 06.04.2015г. в старшей группе воспитателями была организована встреча с родительницей Верой Беккер. Она рассказала и показала детям презентацию о профессии фотографа. Ребята познакомились с историей возникновения фотографии, первая фотография в мире «Вид из окна», 1826 года, которую сделал француз Ж.Н. Ньепсон. Детей удивила разновидность профессиональных фотографов: фотожурналист, фотохудожник, фотодокументалист, семейный фотограф, фотограф-криминалист, свадебный фотограф. Воспитанникам была продемонстрирована фотовыставка. Восхищаясь видами фотографий, самостоятельно называли их: портрет, пейзаж, натюрморт, животные.

06.04.2015. “Каенкай” балалар бакчасында зурлар төркеме балалары Вера Беккер белән очрашты. Ул –  шушы төркемдәге Влада Беккерның әнисе. Вера Беккер балаларга фотограф хезмәте турында сөйләде, презентация күрсәтте. Балалар фотография  барлыкка килүнең тарихы белән таныштылар. Беренче фотография –  “Тәрәзәдән күренеш” 1896 елда француз Ж.Н. Ньепсон тарафыннан ясалган икәнен белделәр. Балаларны фотограф хезмәтенең күптөрлелеге гаҗәпләндерде: фотожурналист, фоторәссам, фотодокументалист, гаилә фотографы, фотограф-криминалист, туй фотографы. Балаларга фотокүргәзмә күрсәтелде. Фотография күренешләре белән сокланып, балалар мөстәкыйль рәвештә аларның төрләрен әйттеләр: портрет, табигать күренеше,натюрморт, хайваннар.