Умелые ручки\Оста куллар

Опубликовано: 02.02.2017

Дети средней группы  с  воспитателями   Ольгой Гусевой и Раисой Бобровой   своими руками делают посуду  из папье – маше.  Воспитатели  готовят  основу , а дети слой за слоем  наклеивают  рваные газеты и тонкую бумагу. Им очень нравится финал работ, когда они покрывают посуду водоэмульсионной краской.  Любуются своей работой. Затем воспитатели будут расписывать эту посуду. Посуда нужна нам для участия в утреннике с сюжетом по сказке «Муха Цокотуха» , где роли будут выполнять сами дети.

Уртанчы төркем балалары тәрбиячеләре Ольга Гусева һәм Раиса Боброва белән бергә үз куллары белән папье–маше техникасында савыт-саба ясадылар. Тәрбиячеләр нигезен ясап куялар, ә балалар кат-кат газет һәм нечкә кәгазь ябыштырып торалар. Балалар үзләренең иҗат җимешләренә карап сокланып туя алмыйлар. Соңыннан тәрбиячеләр савыт-сабаларны бизиячәкләр. Бу ясаган савытларны балалар «Муха Цокотуха» әкиятен сәхнәләштергәндә кулланачаклар.