Занятие по развитию речи/Тел үсеше буенча эшчәнлек

Опубликовано: 31.08.2016

Непогода  нисколько не огорчила  детей, выйдя на прогулку,  сегодня у них у всех было веселое настроение, потому - что  дети   на  занятие по развитию речи рассматривали картинки на которых дети шли в школу. Затем воспитатель Раиса Боброва побеседовала с ними о предстоящих занятиях, рассказала о  планах на будущее и попросила их быть старательными. Потом,   играя в школу, у них была переменка, они ели угощение и им это понравилось больше всего.

Бүген  “Каенкай” балалар бакчасының уртанчы төркем балалары тәрбияче Раиса Боброва белән бергә тел үсеше  эшчәнлеге вакытында “мәктәп” темасына багышланган рәсемнәр карадылар. Караган вакытта алар булачак уку һәм эшчәнлекләр турында сөйләштеләр. Тәрбияче балаларны тырыш булырга өндәде. Аннары алар мәктәп уенын уйнадылар, тәнәфес вакытында ашап та алдылар.