Адрес: 422728, РТ, Высокогорский район, с. Мемдель. ул. Кооперативная 1а
Телефон: +7(843)-656-02-19
E-Mail: memdel@mail.ru, Smmd.Vsg@tatar.ru
Короткое название: МБОУ "Мемдельская СОШ имени Хай Вахита"
Руководитель: Фаттахов Фархат Абдулхаевич
Год основания учреждения: 1927
У нас учатся: 92 учеников + 25 воспитанников
У нас учат: 15 пед. работников + 2 воспитателя

Мәктәп яңалыклары

Опубликовано: 25.04.2023

25 нче апрель көнне Биектау муниципаль районы Хәй Вахит исемендәге  Мәмдәл гомуми урта белем бирү мәктәбендә  "Башлангыч сыйныф укучыларына белем hәм тәрбия бирүдә проект эшчәнлеген уңышлы куллану" дип исемләнгән  башлангыч сыйныф укытучылыры  район семинары булып үтте. Семинарга Чулпан" ДТЛЗ тыюлыгы вәкилләре, районыбызның башлангыч сыйныф укытучылары hәм укучылары кунакка килгән иде. Семинарда  укучылар үзләренен экологик тема буенча  проект эшләрен якладылар, сәхнәләштерелгән чара күрсәттеләр, шигырьләр, жырлар жырладылар. Семинарда чыгыш ясаган укучыларга" Чулпан " тыюлыгы  житәкчесе Фатихов Д.Э. укучыларга грамоталар hэм үзләренең бүләкләрен тапшырдылар. Сэгиева Д. Р. "Чулпан" тыюлыгы hэм экологик проблемалар, аларны чишү юллары турында укучуларга бик аңлаешлы итеп сөйләде. Семинарның икенче өлешендэ Хәй Вахит исемендәге Мәмдәл гомуми урта белем бирү мәктәбе башлангыч сыйныф укытучысы Фәттахова Ф.Н   hәм Суыксу төп гомуми белем биру мәктәбе башлангыч сыйныф укытучысы   Шигабиева Л.Д. осталык дәресе уткәрде. Семинарның сонгы этабында укытучылар экологик белем hэм тәрбия бирү юнәлешендәге  доклад белән чыгыш ясадылар, дәрестә hэм дәрестән тыш эшчәнлектәге хезмәтләре белән уртаклаштылар. Семинар укытучылар hэм  укучылар өчен дә  бик тә файдалы, күңелле үтте.