Короткое название: Филиал МБОУ Ямашурминской СОШ "Куркачинская НОШ"

29 нчы ноябрь-Бөтендөнья юл хәрәкәте корбаннарын искә алу көне.

Опубликовано: 30.11.2015

... Шундый заманда яшибез: без һәр көн юлда. Беркем дә бусагадан атлап чыккан вакытта автомобиль тәгәрмәчләре астында калам яки кемнеңдер үлемендә гаепле булам дигән уйны башына да китерми. Һәркемнең бу дөньяда яшисе, яшьнисе килә! Сак булыйк, “Сакланганны Алла саклар” дигән әйтемне истә тотыйк. Юл буенда тезелгән һәйкәлләр – юлда йөрүчеләргә бик җитди кисәтү.