Короткое название: Филиал МБОУ Ямашурминской СОШ "Куркачинская НОШ"
У нас учатся: 26 учеников

Сыйныф сәгате. "Пиротехника уенчык түгел!"

Опубликовано: 24.12.2020

Яңа ел бәйрәме якынлашкан саен, пиротехник җиһазлар: петарда, фейерверк, ракеталар, салют, хлопушка, бенгаль уты кебек уенчыкларга ихтыяҗ арта. Менә шуны истә тотып,бүген укучылар белән, пиротехник җиһазларны куллану кагыйдәләрен тагын бер искә төшереп уздык. Чара барышында,пиротехника тарихы,аны дөрес кулланмаганда нинди зыян китерүе турында презентация карап уздык. Ахырдан укучылар темага кагылышлы кроссвордлар чиштеләр.