Короткое название: МБОУ "Куркачинская НОШ"

12 апрель – Космонавтика көне.Йолдызлы сәгать “Космоска сәяхәт”

Опубликовано: 12.04.2019

Коркачык башлангыч мәктәбе  укычылары өчен, мәдәният йорты хезмәткәрләре   Космонавтика көне уңаеннан   “Космоска сәяхәт”дигән темага йолдызлы сәгать уздырдылар.“  Мәдәният йорты хезмәткәре Муртазина Эльза Фәлвәт  кызы балаларны космонавтика көне белән таныштырды, космоска беренче очучы турында сөйләде, презентация күрсәтелде. Балалар ракета рәсеме ясап,  "Космоска  сәяхәт" дип исемләнгән "Йолдызлы сәгать"  уенында катнаштылар. Соңыннан балалар гәҗит- журнал битләрендә чыккан космоска кагылышлы  сканвордлар, ребуслар чиштеләр. Катнашкан балаларга бүләкләр тапшырылды.