Короткое название: Филиал МБОУ Ямашурминской СОШ "Куркачинская НОШ"

Бөек шагыйрь-Габдулла Тукай.

Опубликовано: 18.04.2016

18 апрельдән 23 апрельгә кадәр Г.Тукайның 130 еллыгына багышланган филология атналыгы старт алды. Бүген мәктәбебезгә авылыбыз китапханәсе җитәкчесе  Гатиатова Гөлшат Рәфикъ кызы килде.Ул балаларны Г.Тукайның тормыш юлы һәм  иҗаты белән таныштырды. "Исемдә калганнар" әсәрен укыды.Соңыннан укучылар  әсәрне укудан алган тәэсирләре белән бүлештеләр,үзләренә ошаган эпизодка рәсем ясадылар.