Адрес: 422727, с. Большие Ковали, ул. Школьная, д. 13
Телефон: +7(843)-656-00-54;+7(843)-656-00-14
E-Mail: SBkoval.Vsg@tatar.ru ; kovali74@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Большековалинская ООШ"
Руководитель: Забиров Нагим Абдулхакович
Год основания учреждения: 1929

Новости МБОУ "Большековалинская ООШ"

"Ажаган" уенынын сонгы ярышы

Опубликовано: 21.02.2015

Буген "Боек Жинунен 70 еллыгына багышланган хэрби-оборона айлыгы" кысаларында  уткэрелгэн хэрби-спорт уены "Ажаган"  буген сонгы ярышын уткэрде. Спортзалда башта хэрби атлау, жыр конкурсы, автомат сутеп жыю буенча эстафета, противогаз кию ярышы узды. Аннары командалар карта эзлэргэ киттелэр.Картаны тапкач штабны, анда яшерелгэн флагны, шартлы миналарны эзлэп табып уз командаларына бал эшлэделэр. Жинуне  9 нчы сыйныф укучысы Шайдуллин Фаннур  житэклэгэн "Зэнгэрлэр" командасы яулады. Ахырдан учак остендэ казан асып пешерелгэн ботка ашап ял иттелэр. Ярыш бик гадел тостэ барды. Бу айлыктан барлык укучылар да канэгать калдылар.