Адрес: 422727, с. Большие Ковали, ул. Школьная, д. 13
Телефон: +7(843)-656-00-54;+7(843)-656-00-14
E-Mail: SBkoval.Vsg@tatar.ru ; kovali74@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Большековалинская ООШ"
Руководитель: Забиров Нагим Абдулхакович
Год основания учреждения: 1929

Новости МБОУ "Большековалинская ООШ"

Сыйныф житэкчелэре семинары

Опубликовано: 26.11.2013

26 ноябрь конне мэктэп район мэктэплэренен сыйныф житэкчелэрен узенен ачык ишеклэре , якты йозле укытучы хэм хезмэткэрлэре , тэртипле укучылары белэн  колач жэеп каршы алды.Семинарнын темасы: "Деятельность классного руководителя по воспитанию гражданско-патриотических чувств и качеств личности подростка"..Ин беренче булып мэктэпнен тэрбия завучы Низамова Аниэ Нурхамэт кызы кунакларны мэктэпнен тэрбия эшчэнлеге белэн таныштырды. Аннары , 7 нче кадет сыйныфынын житэкчесе Абдрахманова Гузэл Илдар кызы 7 нче сыйныф кадетлары белэн "Есть ли герои у нашего времени? темасына  бик кызыклы, бугенге кондэ актуаль булган сыйныф сэгате уткэрде. Кон тэртибендэ оченче булып 9 нчы  кадет сыйныфы тарафыннан "Строевая подготовка" курсэтелде. Аннары ике кадет сыйныфы катнашында "А-ну-ка, кадеты!" конкурсы булды.Жюри составында ИМЦ методисты Низамова Галина Борисовна,сыйныф житэкчелэренен район методик оешмасы житэкчесе Усова Т.Ю хэм мэктэп директоры хэм ОБЖ укытучысы Забиров Нагим Абдулхак улы бар иде.  Ин ахырдан тугэрэк остэл янында йомгак ясалды.Барлык килгэн кунаклар да мэктэпне, уткэрелгэн чараларны югары бэялэделэр.Сыйныф житэкчалэре Абдрахманова Гузэл Илдар кызы,Насыйбуллин Золфэт Зофэр улынын эшлэренбик яхшы дип бэялэделэр.Чараларны уткэрудэ узеннэн зур олеш керткэн Насыйбуллина Энже Фаукат кызына да мэктэп администрациясе зур рэхмэт белдерде.