Адрес: 422727, с. Большие Ковали, ул. Школьная, д. 13
Телефон: +7(843)-656-00-54;+7(843)-656-00-14
E-Mail: SBkoval.Vsg@tatar.ru ; kovali74@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Большековалинская ООШ"
Руководитель: Забиров Нагим Абдулхакович
Год основания учреждения: 1929

Доска объявлений/ Белдерүләр тактасы

10.08.2013

«ҮЗ МӘКТӘБЕҢЭ ЯРДӘМ ИТ” РЕСПУБЛИКАКҮЛӘМ АКЦИЯСЕ!!!

Яхшы, ярдәмчел кешеләр, эшмәкәрләр, оешма һәм предприятиеләр җитәкчеләре, сәүдә челтәрләре һәм фирмалары директорлары игътибарына!

ТР Президенты Рөстәм Миннеханов инициативасы буенча ТР мәгариф һәм фән МинистрлыгыТР ТКХ, төзелеш, архитектура Министрлыгы һәм Республиканың Матбугат һәм массакүләм коммуникацияләр агентлыгы белән берлектә “Үз мәктәбеңә ярдәм ит!” дип аталган республикакүләм акция игълан итте.

Һәр мәктәпнең төп бурычы - төпле, эшкә сәләтле кешеләр тәрбияләү. Мәктәп һәрвакыт үзе укытып чыгарган укучыларының уңышлары белән горурлана, алар белән бугенге укучылары кызыксына.

Күпләр, эшләре бик тыгыз булуга карамастан, туган мәктәпләренә булышырга вакыт табалар. Яшь буынны тәрбияләү өчен заманча шартлар тудыру эшенә Сез дә хәлегездән килгәнчә ярдәм итә һәм үзегез турында спонсор, меценат буларак якты истәлекләр калдыра аласыз.

Мәктәпкә килегез, аның ничек яшәве белән кызыксыныгыз, аңа ярдәм курсәтегез.

Үзенең үткәнен истә тотучы һәм кадерен белүченең киләчәге дә бар!

Мәктәп һәртөрле ярдәмгә дә ( акчалата, төзелеш материаллары, тукланы продуктлары, канцтоварлар, спортинвентарҗ, хуҗалык кирәк- яраклары һ.б) зур рәхмәтле булачак!

Контакт телефоны: 89503251357

05.04.2013

6 нчы апрель конне "Кошларны каршы алу .Карга боткасы бэйрэме" булачак. Барлык укучыларга да кош ояларын, сыерчык ояларын алып килу мэжбури.

Мэктэпнен экология министрлыгы.

20.12.2012

Тренировочное тестирование по математике в формате ЕГЭ с учащимися 11-х классов

_______________________________________________________________________________________________________________________________________

23 нче июнь конне 11 нче сыйныф укучыларынын "Чыгарылыш кичэсе" булачак. Бу тантаналы кичэдэ эти -энилэр, укучылар, укытучылар катнашачак. Чыгарылыш сыйныф укучыларына  олгергэнлек аттестаты  тапшырылачак.

27.01.2012

Троеборье по военно-прикладным видам спорта (2юноши)

25-26.01.2012

Фестиваль эстрадного искусства «Созвездие – Йолдызлык -2012»

20.01.2012

Спартакиада: «Игры, которые мы выбираем»

Лыжные гонки (4чел=2дев+2юн (зачет) (общие для ОУ до 100чел и более 100чел)

20.01.2012

Республиканский конкурс «Моя малая родина»

16.01.2012

1.Конкурс  «Мы вместе- одна страна»

2.Конкурс плакатов «Миру- мир»

3.Конкурс игр народов

11 нче гыйнвар конне  3 нче уку чиреге башлана.

Яна ел бэйрэмнэре 29 декабрь конне уткэрелэчэк.

1 смена 9.00 дэ, икенче смена 18.00 дэ башланачак.

25.12.2011.

Кардан ясалган сыннарга конкурс иглаан ителде.

Козге каникуллар 4 ноябрьдэн 10 ноябрьгэ кадэр булачак.

29.08.2011

Кадерле укучылар! Дэреслеклэр алыр очен  мэктэпкэ чакырабыз.

Укучыларга!

Консультациялэргэ  вакытында килуегез сорала.

30 .05.2011  ата-аналар жыелышы була.

Укучылар,ата-аналар игътибарына!

8 нче февраль конне(вторник,сишэмбе) мэктэп бинасында  , кичке сэгать 6 да (18.00) , АТА-АНАЛАР ЖЫЕЛЫШЫ була.Барлык ата-аналарнын  да килуе сорала.

9 хэм 11 нче сыйныф ата-аналарынын катнашуы мэжбури!

24 нче гыйнвар.

Кадерле укучылар! Мэктэпнен  табигатьна саклау министрлыгы барыгызны да кошларга ярдэм итэргэ чакыра.Монын  очен жимлеклэр ясап элэргэ, аларга жимнэр салып торырга гына кирэк.Ярдэмгэ ашыгыгыз!

21 нче гыйнвар.

Хава температурасы 25-33 булу сэбэпле, озак вакытка авыл читенэ , юлга ялгыз чыгулардан   сакланырга кинэш итэбез. Ошу , салкын тиюдэн сакланыгыз!

18 нче гыйнвар.

Мэктэп бинасында ,атнага ике тапкыр, бию, вокал хэм баян тугэрэклэре эшли башлаячак. Тугэрэккэ йору очен гаризаларны мэктэп администрациясенэ  бируегез сорала. Тугэрэклэрне Добьяз сэнгать мэктэбе педагоглары алып барачак.

5 октябрьдэ ,  укытучылар коне унаеннан,  мэктэптэ укучылар чыгышы  булачак

28 октябрьдэ Олы Кавал мэктэбендэ Биектау муниципаль районы  мэктэп директорларынын чираттагы кинэшмэсе утэчэк.

Сэнгать соючелэр игътибарына:

29 октябрьдэ, Чуваш иле авылында, яшь жырчы Чэчкэ хэм Наил Табанаков концерты булачак.

1-7 ноябрь коннэре-козге каникулллар.

Ноябрь азагында Укытучылар елы хэм Энилэр коненэ багышланган бэйрэм кичэсе уткэрелэчэк.Барлык укучыларнын да актив катнашуы сорала.

Тиздэн Яна ел житэ.

Яна ел алдыннан сыйныф булмэлэрен биээу конкурсы иглан ителэ.

Яна ел кичэлэре очен ин  яхшы концерт номерлары жыябыз! Талантларыгызны курсэтергэ ашыгыгыз!

Кадерле  укучылар, укытучылар хэм хезмэткэрлэр! Барыгызны да Яна 2011 нче ел белэн тэбрик итэбез! Алдагы тормышыгызда бэхет, шатлыклар, укуыгызда хэм эшегездэ  унышлар ,сэламэтлек телибез!

Укучылар хэм укытучылар! Бураннар, юлларда кар  кортлэре булу сэбэпле  юлга чыгулардан, ялгыз гына авыл читенэ чыгулардан тыелып торуыгыз сорала!

Хормэтле эти-энилэр,укытучылар хэм укучылар!10 нчы гыйнвардан 2010-2011 нче уку елынын 3 нче чиреге башлана.Укучыларнын укуга жаваплы каравы,эти-энилэрнен балаларынын дэреслэргэ хэзерлеген системалы кузэтеп торулары сорала.

9  нчы хэм 11 нче сыйныф укучыларынын эти-энилэре игтибирына!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Укучыларнын БДИ хэм ГИА бирэселэре бар. Балаларыгызнын дэреслэргэ, имтиханнарга хэзерлегенэ аеруча игтибар итуегез талэп ителэ!