Адрес: 422723,Республика Татарстан, Высокогорский район, село Алан-Бексер, улица Школьная, дом 13 Татарстан Республикасы, Биектау районы, Алан-Бәксәр авылы, Мәктәп урамы, 13 нче йорт
Телефон: +7(843)-656-39-34
E-Mail: Sabex.Vsg@tatar.ru, alan-bexer2010@mail.ru
Короткое название: МБОУ "Алан-Бексерская ООШ"
Руководитель: Галимзянова Надежда Сергеевна
У нас учатся: 43 учащихся/ 13 воспитанников
У нас учат: 15 учителей/1 воспитатель

Бексер новости

30-летие вывода Советских войск из Афганистана/ Совет гаскәрләрен Әфганстаннан чыгаруга 30 ел.

Опубликовано: 22.02.2019

Война в Афганистане ещё долго будет жить в памяти людей, потому что её история написана кровью солдат и слезами матерей. В феврале в нашей школе прошли классные часы к этой памятной дате, оформлен стенд «Воины- афганцы» и 22 февраля мы встретили дорогих гостей. Это ветераны Афганской войны: Зарипов Ринат Салихжанович и Хасбиуллин Фарит Галимзянович, бывшие выпускники нашей школы. Они поделились с нами своими воспоминаниями, спели песни о той войне, пожелали новому поколению расти сильными, здоровыми и мужественными. В свою очередь, школьники подарили гостям стихи и песни, со вниманием слушали рассказы воинов-интернационалистов. Мероприятие провели учителя Габдрахманова Г.Г. и Хидиятуллина Е.Н.

Әфганстандагы сугыш әле озак вакытлар кешеләр хәтерендә яшәячәк, чөнки аның тарихы солдатларның һәм әниләрнең күз яшьләре белән язылган. Февраль аенда безнең мәктәптә бу истәлекле датага сыйныф сәгатьләре үтте, «әфганчылар» стенды рәсмиләштерелде һәм 22 февраль көнне без кадерле кунакларны каршы алдык. Болар – Әфган сугышы ветераннары: Зарипов Ринат Салихҗан улы һәм Хәбибуллин Фәрит Галимҗан улы, элек шушы мәктәпне тәмамлаганнар. Алар безнең белән хатирәләре белән уртаклаштылар, сугыш турында җырлар җырладылар, яңа буынга көчле, сәламәт һәм батыр булып үсәргә теләделәр. Укучылар, үз чиратында, кунакларга шигырьләр һәм җырлар бүләк иттеләр, сугышчы интернационалистларның хикәяләрен игътибар белән тыңладылар. Чараны укытучылар Габдрахманова Г. Г. һәм Һидиятуллина Е. Н. үткәрде.