Руководитель: Юсупова Сарина Гафуровна
У нас учатся: 69 (66 учащихся, 3 воспитанника)
У нас учат: 31 педагог (29 учителей, 2 воспитателя)

День матери/ Әниләр көне

Опубликовано: 30.11.2015

В преддверии Дня матери (27 ноября) учащимися Максабашской начальной школы было проведено  мероприятие «Мама, за все тебя благодарю». Ученики школы подготовили концертную программу, где от всей души поздравили всех, кто носит гордое имя “Мама!” Этот праздник отмечается во всех уголках планеты. Мама – это самый главный человек на Земле, ведь она дарит жизнь ребёнку, растит, учит, заботится о нём.Мама – это первое слово ребёнка, это самое доброе, нежное и ласковое слово. Нет ничего роднее, чем голос матери! Нам хотелось  бы пожелать  вам  много детского тепла, любви и взаимопонимания.

27 нче ноябрь  көнне Максабаш башлангыч мәктәбендә укучылар Әниләр көненә багышланган концерт куйдылар. Укучылар әниләргә багышланган җырлар җырладылар, шигырьләр сөйләделәр. Кичә бик матур һәм эчтәлекле булды. Әти-әниләр дә балаларының чыгышларына сокланып карап утырдылар. Аларның чыгышлары әниләрнең күңеленә хуш килде.

Ана, Әни, Әнкәй! Җир йөзендә иң матур,  гүзәл, чибәр,  яхшы, өлгер, газиз кеше ул. Ана - өйнең кояшы, көзгесе! Шушы эчкерсез мәхәббәтле сүзләрне әйткәндә, һәр кеше үз әнисен исенә төшерәдер. Нинди генә матур сүзләрне тапсак та, әниләрнең яхшылыгын әйтеп тә, каләм белән язып та бетереп булмый! Сабый чактан ук ул сине сөеп-назлап, мәхәббәтен биреп үстерә. Һәркөн бишек җырын көйләп йоклата. Йоклаганда сабыеның елмаюын күреп: ”Татлы төшләр генә күр, балам,”- дип шатлана.Әниләргә хөрмәт, яхшылык, итагатьлелек күрсәтик, үзебезнең күңел җылыбызны бирик, чөнки аларга кылган игелек үзебезгә үк әйләнеп кайтачак! Моның турында һич онытмыйк.