Руководитель: Юсупова Сарина Гафуровна
У нас учатся: 69 (66 учащихся, 3 воспитанника)
У нас учат: 31 педагог (29 учителей, 2 воспитателя)

"Я еще долго буду петь"/"Мин эле озак җырлармын..."

Опубликовано: 18.11.2015

Сегодня в  Малокибякозинской основной школе проводился утренник, посвященный к 120 летию великого русского поэта  С.А.Есенина. На утреннике учащиеся читали наизусть стихи,послушали песни на стихи поэта, с помощью презентации ознакомили с биографией и творчеством С.Есенина, организовали выставку книг. Полезный и увлекательный утренник провела учительница  Аскарова Ф.Г.

Бүген Кече Кибәхуҗа төп мәктәбендә бөек рус шагыйре С.А.Есенинның 120 еллыгына багышланган балалар иртәсе үткәрелде. Чарада укучылар шагыйрьнең шигырьләрен яттан сөйлделәр, аның сүзләренә язылган җырларны тыңладылар, презентация ярдәмендә биографиясе һәм иҗатының кызыклы моментларына тукталдылар, китап күргәзмәсе дә оештырылган иде.Иртәне балалар өчен кызыклы һәм файдалы итеп Ф.Г.Әскарова үткәрде.