Руководитель: Юсупова Сарина Гафуровна
У нас учатся: 69 (66 учащихся, 3 воспитанника)
У нас учат: 31 педагог (29 учителей, 2 воспитателя)

Дежур тавышы/ Дежурство

Опубликовано: 31.01.2015

26 гыйнвардан 31 гыйнварга  кадәр мәктәп күләмендә Афзалова Г.Җ җитәкчелегендә 7 сыйныф укучылары дежур торды. Яңалыклар: 28 гыйнвар көнне  мәктәп укучылары авыл җыенында бик матур итеп әзерләнгән концерт күрсәттеләр.  29 гыйнвар көнне безнең мәктәбебездә “Сыйныф җитәкчесе – 2015” республика конкурсының район туры үткәрелде. Бәйгедә районның иң актив 5 сыйныф җитәкчесе катнашты. Безнең мәктәбебез данын яклап башлангыч сыйныф укытучысы  Гаязетдинова Әлфия Имаметдинова катнашты. Ул “Вдохновенье” номинациясендә җиңүче булып танылды. 29 гыйнвар көнне 1997-99 елгы укучылар  арасында кул көрәше   буенча район беренчелеге узды.  Безнең  мәктәп укучылары бу ярышта бик теләп катнаштылар һәм  призлы урыннар яуладылар.  11 сыйныф укучылары Гаязетдинов Рүзәл,  Бадретдинов Айнур -1 урын,  Хузяхметов Рафил - 2 урын, 10 сыйныф укучысы  Мубаракзянов Адел, Исламов Рүзәл -3 урын алып, мәктәбебез командасын 1 урынга чыгардылар.

С 26 по 31 января в Верхнекибякозинской средней школе дежурил 7 класс под руководством Афзаловой Г.Ж. Новости недели :  28 января  в доме культуры Верхние Кибя-Кози состоялся сход граждан. В первой части участники художественной самодеятельности школы своими выступлениями обрадовали односельчан.  29 января на базе Верхнекибякозинской СОШ проводился районный конкурс “ Классный руководитель - 2015” . В конкурсе приняли участие пять  классных  руководителей  района.   Из нашей школы в конкурсе участвовала учительница начальных классов   Гаязетдинова Альфия Имамутдиновна. Она стала победителем в номинации “Вдохновенье”.  29  января    в  районе  среди  учащихся   1997-99 годов  рождения  были  проведены соревнования  по армспорту.   Учащиеся  нашей   школы участвовали и получили призовые места. Ученики 11 класса Гаязетдинов  Рүзаль, Бадретдинов Айнур -1 место, Хузяхметов Рафиль - 2 место, ученики 10 класса Мубаракзянов Адель, Исламов Рүзаль -3 место. Наша команда заняла почетное 1 место.