Руководитель: Юсупова Сарина Гафуровна
У нас учатся: 69 (66 учащихся, 3 воспитанника)
У нас учат: 31 педагог (29 учителей, 2 воспитателя)

Ата-аналар җыелышы/ Родительское собрание

Опубликовано: 31.10.2014

30 октябрь көнне мәктәптә әти-әниләр җыелышы булып узды. Җыелышта беренче булып сүз, информатика укытучысы Замалутдинова А.Р. га бирелде. Ул үзенең чыгышында әти әниләрне интернетның куркыныч яклары белән таныштырды. Куркынычсызлык кагыйдәләрен сөйләде. Әлеге чыгыш презентация белән үрелеп барды. Икенче булып сүз уку һәм тәрбия эшләре буенча директор урынбасары Галимова С.М. га бирелде. Ул үз  чыгышында әти-әниләрне БДИ га әзерлекнең торышы, 1 нче чирек нәтиҗәләре белән таныштырды. Өченче булып сүз тәрбия эшләре буенча директор урынбасары Мифтахова С.Г. га бирелде. Ул үз чыгышында әти-әниләрне кичке дежур тору  графигы  белән таныштырды, 71 нче закон турында исләренә төшерде. Дүртенче булып сүзне мәктәп директоры МИннекаева Г.Г. алды. Ул үз чыгышында балаларны ашату мәсәләсен аңлатты, бердәм меню белән таныштырды. Соңыннан әти-әниләр үзләрен кызыксындырган сорауларга җаваплар алдылар.

30 октября в школе было проведено родительское собрание. На собрании первым выступила учитель информатики Замалутдинова А.Р. Она ознакомила родителей с виртуальными угрозами в сети интернет. Показала презентацию на тему «Безопасность детей в интернете».  Заместитель директора по учебной части Галимова С.М. рассказала о проведении и подготовки учащихся к государственной итоговой аттестации и ознакомила  с итогами 1 четверти. Заместитель директора по воспитательной работе Мифтахова С.Г. ознакомила родителей с графиком ночного дежурства и напомнила о 71 законе. Директор школы Миннекаева Г.Г. в своем выступлении рассказала о питании учащихся в школе. В конце родители могли узнать ответы на интересовавшие их вопросы.