Руководитель: Юсупова Сарина Гафуровна
У нас учатся: 69 (66 учащихся, 3 воспитанника)
У нас учат: 31 педагог (29 учителей, 2 воспитателя)

Үз тамырларыңны бел \ Знай свои корни

Опубликовано: 17.06.2024

17 июнь көнне Югары Кибәхуҗа урта мәктәбе базасында  эшләп килүче “Каенкай” лагере  үзенең эшчәнлеген  “Үз тамырларыңны бел” дип билгеләде. Укучылар белән бергә “Үз тамырларыңны бел”темасына әңгәмә  үткәрелде. Шулай ук укучылар өчен елга буена   экскурсия  оештырылды. Балалар  үзләре белән  кармак,  чиләк, балык өчен җим алып килделәр. Балалар өчен балык тоту ярышы үткәрелде. Шулай  ук  елга буенда үсүче үсемлекләр һәм аларны  тану буенча да уеннар  уйналды.  Бүгенге  көн  балалар өчен  бик  күңелле һәм файдалы  үтте.

17 июня пришкольный  лагерь “Каенкай” на базе МБОУ - Верхнекибякозинской СОШ, определил свою деятельность как “Знай свои корни”. Вместе с учащимися была проведена беседа на тему “Знай свои корни”. Также для школьников была организована экскурсия по реке. Дети принесли с собой удочку, ведро, наживку для рыбы. Для детей было проведено соревнование по рыбалке. Также были сыграны игры по растениям, растущим вдоль реки, и их распознаванию. Сегодняшний день прошел очень весело и полезно для детей.