Руководитель: Юсупова Сарина Гафуровна
У нас учатся: 69 (66 учащихся, 3 воспитанника)
У нас учат: 31 педагог (29 учителей, 2 воспитателя)

Г. Тукай әкиятләре буенча викторина \Викторины по сказкам Г. Тукая

Опубликовано: 07.06.2023

7 июнь көнне Югары Кибәхуҗа урта мәктәбенең “Каенкай” лагерында балалар өчен Г.Тукай әсәрләре буенча викторина үткәрелде. Укучылар Г. Тукайның иҗатын исләренә төшерделәр. Өйрәнгән шигырьләрен яттан сөйләделәр. Викторина үткәргәннән соң Г. Тукай әкиятләре һәм шигырьләренә иллюстрацияләр ясадылар. Укучылар викторина сораулары аша күп мәгълүмат алдылар, өйрәнгән белемнәрен ныгыттылар.

7 июня в лагере “Каенкай МБОУ - Верхнекибякозинской СОШ для детей была проведена викторина по произведениям Г. Тукая. Ученики вспомнили творчество Г. Тукая. Выученные стихи заучивали наизусть. После проведения викторины были сделаны иллюстрации к сказкам и стихам Г. Тукая. Через вопросы викторины учащиеся получили много информации, закрепили полученные знания.