Руководитель: Юсупова Сарина Гафуровна
У нас учатся: 69 (66 учащихся, 3 воспитанника)
У нас учат: 31 педагог (29 учителей, 2 воспитателя)

“Янгыннан сак бул”\ ”Берегись огня"

Опубликовано: 02.06.2023

2 июнь көнне Югары Кибәхуҗа урта мәктәбенең лагерь укучылары өчен”Янгыннан сак бул” темасына әңгәмә үткәрелде. Укучылар белән янгын чыгу сәбәпләрен, янгынны булдырмый калу очраклары турында сөйләшенде. Янгын вакытында үз үзеңне тоту кагыйдәләре, беренче ярдәм күрсәтү очраклары белән таныштылар. Үзләрен кызыксындырган сорауларга җаваплар эзләделәр. Әңгәмә үткәргәннән соң һәр укучы янгынга багышланган рәсем ясады. Ахырдан һәр укучы үзе ясаган рәсем буенча аңлатты , кроссворд чиштеләр. Лагерьнең икенче көне дә бик күңелле үтте.

2 июня для учащихся МБОУ - Верхнекибякозинской средней школы лагеря была проведена беседа на тему:”Берегись от пожара”. С учащимися обсуждались причины возникновения пожара, обстоятельства возникновения пожара. Ознакомились с правилами поведения при пожаре, оказанием первой помощи. Искали ответы на интересующие их вопросы. После беседы каждый ученик нарисовал рисунок, посвященный пожару. В конце каждый ученик объяснял по нарисованному им рисунку , разгадывал кроссворд. Второй день лагеря тоже прошел очень весело.