Руководитель: Юсупова Сарина Гафуровна
У нас учатся: 69 (66 учащихся, 3 воспитанника)
У нас учат: 31 педагог (29 учителей, 2 воспитателя)

На конференции Т.Миннуллина/ Т.Миңнуллин конференциясендә

Опубликовано: 29.03.2023

25 марта в Московском районе города Казани на базе  татарской гимназии имени Ф.Аитовой  состоялась X республиканская конференция имени Туфана Миннуллина. На конференции  под руководством учителя русского языка и литературы Арслановой И.М. участвовала ученица 5 класса Малокибякозинской основной школы Рахматуллина Зухра и в номинации «Туфанлы язма»  стала победителем. Ильмиру Мансуровну и Зухру  поздравляем с победой, желаем дальнейших успехов.

25 март көнне, Казан шәһәренең Мәскәү районындагы Фатиха Аитова исемендәге 12 нче татар кызлар гимназиясендә Туфан Миңнуллин исемендәге X республикакүләм конференциянең йомгаклау этабы үтте. Анда республиканың төрле районнарыннан килгән укучылар театр сәнгате, әдәбият, тел, журналистика өлкәләрендә көч сынашты. Кече Кибәхуҗа төп мәктәбенең рус теле һәм әдәбияты укытучысы Арсланова Ильмира Мансуровна җитәкчелегендә V сыйныф укучысы Зөһрә Рәхмәтуллина конференциядә "Туфанлы язма" номинациясендә җиңү яулады.

Ильмира Мансуровнаны һәм Зөһрәне әлеге зур уңышы белән котлыйбыз һәм киләчәктә зур уңышлар телибез.