Руководитель: Юсупова Сарина Гафуровна
У нас учатся: 69 (66 учащихся, 3 воспитанника)
У нас учат: 31 педагог (29 учителей, 2 воспитателя)

Неделя психологии – 2022 / Психология атналыгы – 2022

Опубликовано: 24.10.2022

Каждый из нас уверен, что знает о себе почти все. Но так ли это на самом деле? Разве вы себе не задавали хотя бы раз в жизни такие вопросы: «Кто я? Чем мне заниматься, чему научится, кем работать? Какие мои возможности и ресурсы, и как их активировать? Как использовать свои возможности максимально интересно? Чего я на самом деле хочу?

С целью создания условий для реализации мероприятий, обеспечивающих формирование стрессоустойчивости обучающихся, а также формирования благоприятного психологического климата, была проведена «Неделя психологии – 2022» в Верхнекибякозинской средней общеобразовательной школе. В течении этой недели были проведены различные мероприятия: классные часы, тренинги, киноклубы, психологические рисуночные тесты. Данные мероприятия помогли учащимся лучше узнать о своем внутреннем мире, своих интересах, творческих наклонностях, эмоциональном настрое.

. Безнең һәрберебез үзе турында барысын да белә, дип ышана. Бу чыннан да шулаймы? Сез гомерегездә бер генә тапкыр булса да,  үз – үзегезгә мондый сораулар бирмәдегезме: "Мин кем? Мина нәрсә белән шөгыльләнергә нәрсәгә өйрәнергә, кем булып эшләргә? Минем мөмкинлекләрем һәм ресурсларым нинди, аларны ничек активлаштырырга? Үз мөмкинлекләремне мөмкин кадәр кызыклы итеп ничек файдаланырга? Чынлыкта мин нәрсә телим?

Укучыларның стресска чыдамлылыгын формалаштыруны, шулай ук уңай психологик климат формалаштыруны тәэмин итүче чараларны тормышка ашыру өчен шартлар тудыру максатыннан, Югары Кибәхуҗа урта гомуми белем бирү мәктәбендә «Психология атналыгы – 2022» үткәрелде. Бу атна дәвамында төрле чаралар үтте: класс сәгатьләре, тренинглар, кино клублары, психологик рәсем тестлары. Әлеге чаралар укучыларга үзләренең эчке дөньялары, үз мәнфәгатьләре, иҗади кәефләре, эмоциональ кәефләре турында яхшыра