Руководитель: Юсупова Сарина Гафуровна
У нас учатся: 69 (66 учащихся, 3 воспитанника)
У нас учат: 31 педагог (29 учителей, 2 воспитателя)

Янгыннан сак бул\ Берегись огня

Опубликовано: 14.10.2022

Югары Кибәхуҗа урта мәктәбенең башлангыч сыйныф  укучылары өчен  “Янгыннан сак бул” темасына әңгәмә   үткәрелде. Укучылар белән янгын чыгу сәбәпләре , янгынны булдырмый калу очраклары турында сөйләшенде.  Укучыларның фикерләрен тыңлаганнан сон “Янгыннан сак бул” темасына презентация каралды. Укучылар янгын вакытындагы куркынычсызлык кагыйдәләре буенча белемнәрен арттырдылар, үзләрен кызыксындырган сорауларга җавап эзләделәр. Ахырдан укучылар кроссворд чиштеләр, рәсем ясадылар.

В МБОУ -  Верхнекибякозинская СОШ для учащихся начальных классов  проведена беседа  на тему "Берегись огня". С учащимися обсудили причины возникновения пожара , меры по его предотвращению После заслушивания мнений учащихся была проведена презентация на тему:  “ Берегись огня". Учащиеся закрепили свои знания о правилах пожарной безопасности, искали ответы на интересующие их вопросы. В заключение  учащиеся решили кроссворд,  нарисовали  рисунки.