Руководитель: Юсупова Сарина Гафуровна
У нас учатся: 69 (66 учащихся, 3 воспитанника)
У нас учат: 31 педагог (29 учителей, 2 воспитателя)

Чәчәк көне \ День цветов

Опубликовано: 13.06.2022

13 июнь көнне Югары Кибәхуҗа урта мәктәбе базасында  эшләп килүче “Каенкай” лагере  үзенең эшчәнлеген  “Чәчәкләр көне” дип билгеләде. Бу көнне  укучылар чәчәкләрне танырга, аларны дөрес  үстерергә, күчереп утыртырга, су сибү үзенчәлекләре, дәвалау өчен кулланыла торган чәчәк төрләре белән таныштылар. Чәчәкләр темасына табышмаклар чиштеләр. Һәр укучы үзенең яраткан чәчәге турында сөйләде. Күбрәк чәчәкләрнең үсү урыннарын ачыкладылар. Ахырдан иң күп чәчәк исемен белүче укучыны тикшердек. Шулай ук укучылар белән елга, су буйларында үз үзләрен тоту кагыйдәләре кабатланды.

13 июня пришкольный  лагерь “Каенкай” на базе МБОУ - Верхнекибякозинской СОШ, отметил свою деятельность “Днем цветов”. В этот день учащиеся узнали о цветах, о том, как правильно их выращивать, о способах пересадки, особенностях полива, о видах цветов  используемых для лечения. Решали загадки на тему цветов. Каждый школьник рассказал о своем любимом цветке. Определили места произрастания большего количества цветов. В конце мы проверили ученика, который знает название наибольшего количества цветов. Также с учащимися повторялись правила поведения на реках и водоемах.