Руководитель: Юсупова Сарина Гафуровна
У нас учатся: 69 (66 учащихся, 3 воспитанника)
У нас учат: 31 педагог (29 учителей, 2 воспитателя)

Наши на  республиканской конференции/Республикакүләм конференциядә

Опубликовано: 14.04.2022

13 апреля в Центре детского творчества пос. Дербышки г.Казани   состоялась II республиканская  научно- практическая конференция исследовательских и творческих работ имени Радифа Гаташа  «Мин дөньяга хисләрем һәм мәхәббәт аша карыйм”. На конференции  приняли участие заслуженный деятель искусств Татарстана, лауреат премии имени Г.Тукая, известный поэт Радиф Гаташ и другие деятели искусства. В данной конференции активно приняли участие учителя Малокибякозинской основной школы Мухамадиева Н.Д., Рахматуллина А.А., Нигматзянова Х.Н., Аскарова Ф.Г. Их творческие работы  высоко оценены , учителям вручены  Дипломы в  разных номинациях.

Поздравляем! Желаем новый достижений!

13 апрель  көнне Казан шәһәренең  Дәрвишләр бистәсендәге Балалар иҗат үзәгендә  Рәдиф Гаташ исемендәге фәнни-гамәли республика конференциясе узды.

“Мин дөньяга хисләрем һәм мәхәббәт аша карыйм” дип аталган конференциядә Татарстанның атказанган сәнгать эшлеклесе, Г.Тукай бүләге лауреаты, күренекле шагыйрь Рәдиф Гаташ һәм аның иҗатын үз итеп килүче сәнгать әһелләре дә бар иде. Әлеге конференциядә үзләренең иҗади эшләре белән  Кече Кибәхуҗа төп мәктәбе укытучылары Мөхәмәдиева Н.Д., Рахматуллина А.Ә., Нигъмәтҗанова Х.Н., Әскарова Ф.Г. катнашты. Укытучыларыбызның эшләре югары бүяләнде һәм аларга үз номинацияләрендә  Дипломнар тапшырылды.Котлыйбыз! Алга таба да зур уңышлар телибез!