Руководитель: Юсупова Сарина Гафуровна
У нас учатся: 69 (66 учащихся, 3 воспитанника)
У нас учат: 31 педагог (29 учителей, 2 воспитателя)

Балалар китабы/ Детская книга

Опубликовано: 04.04.2022

2 – апрель- Халыкара  балалар китабы көне буларак билгеләп үтелә. Балалар китабы озак еллар бкена киләчәк буынны тәрбияләү чарасы, тормышта дөрес юнәлеш сайлау өчен маяк булып тора. Китап укып үскән баланың күңеле чиста,уйлау сәләте югары дәрәҗәдә була.Шул уңайдан 1 нче апрель көнне Югары Кибәхуҗа авылы китапханәчесен үзебезгә мәктәпкәчә яшьтәгеләр торкеменә  чакырдык .Аның белән берлектә “ Халыкара балалар китабы”көненә багышлап  “Әкият илендә кунакта” дигән бәйрәм чарасы үткәрдек. Балалар бәйрәмнең барлыкка килү тарихын белделәр, "Китап паровозигы" һәм "Әкиятне җый" дигән күңелле уеннар уйнадык, табышмакларга җавап бирделәр, яраткан әкиятләрен искә төшерделәр.

Международный день детской книги традиционно отмечается 2 апреля. 1 апреля мы приглашали в гости библиотекаря Верхнекибякозинской сельской библиотеки и совместно провели позновательный час “Әкият илендә кунакта”  к  Международному дню детский книги.Ребята узнали историю возникновения праздника, играли в веселые игры “Книжный паровозик” и “Собери сказку”, отгадывали загадки, вспоминали любимые сказки.