Руководитель: Юсупова Сарина Гафуровна
У нас учатся: 69 (66 учащихся, 3 воспитанника)
У нас учат: 31 педагог (29 учителей, 2 воспитателя)

Яшь блогер/ Юный блогер

Опубликовано: 23.03.2022

19 март көнне  Казан шәһәренең Мәскәү районындагы Фатиха Аитова исемендәге 12 нче татар кызлар гимназиясендә Туфан Миңнуллин исемендәге IX республикакүләм конференция үтте. Анда республиканың төрле районнарыннан килгән укучылар театр сәнгате, әдәбият, тел, журналистика өлкәләрендә көч сынашты. "Журналистика. Кызыл тышлы дәфтәрдән" номинациясендә чыгыш ясаган Кече Кибәхуҗа төп мәктәбенең IV сыйныф укучысы Зөһрә Рәхмәтуллина үзенең "Мин - блогер!" дигән проектын тәкъдим итте. Проект кысаларында ул: "Вконтакте" челтәрендә мәктәп тормышына, туган төбәгенең танылган шәхесләренә багышланган фото һәм видеоматериаллар урнаштырган иде. Укучыбызның эше конференциядә катнашучыларда зур кызыксыну уятты. Жюри Зөһрәнең эшен югары бәяләде һәм лаеклы рәвештә җиңүче  дип билгеләде.

Укучыбызны әлеге уңышы белән котлыйбыз һәм киләчәктә яңа үрләр яулавын телибез.

Ученица IV класса Малокибякозинской основной школы Рахматуллина Зухра   участвовала в республиканской конференции им.Туфана Миннуллина  и стала победителем в номинации « Журналистика. «Тетрадь с красной обложкой».

IX республиканская конференция им.Туфана Миннуллина состоялась 19 марта  в Татарской женской гимназии №12 имени Фатихи Аитовой Московского района г. Казани. Учащиеся из разных районов республики соревновались в области театрального искусства, литературы, языка, журналистики. В рамках проекта «Я – блогер!»  Зухра представила свою страницу в сети "Вконтакте" фото и видеоматериалы, посвященные школьной жизни, выдающимся людям родного края.

Поздравляем ученицу с успехом и желаем дальнейших побед.