Руководитель: Юсупова Сарина Гафуровна
У нас учатся: 69 (66 учащихся, 3 воспитанника)
У нас учат: 31 педагог (29 учителей, 2 воспитателя)

"Татар егете - 2022" бәйгесе/ Конкурс "Татар егете - 2022"

Опубликовано: 14.03.2022

14 март көнне Иске Җөри мәдәният йортында "Татар егете - 2022" муниципаль конкурсы үткәрелде. Егетләр “Тәкъдир итү”, “Интеллектуаль белем” һәм “Иҗади бәйге” кебек биремнәр буенча көч сынаштылар. Бу биремнәрне үтәгәндә аларга кызлар бик теләп булышты. Әлеге бәйгедә Югары Кибәхуҗа урта мәктәбе данын яклап безнең укучыбыз Гимадиев И. катнашты. Ул “Иң батыр егет” номинациясендә җиңү яулады. Илүсне җиңүе белән котлыйбыз, аңа киләчәктә зур уңышлар телибез!

14 марта в Старозюринском Доме культуры прошел муниципальный конкурс "Татар егете - 2022". Ребята соревновались по таким заданиям, как «Презентация», «Интеллектуальное образование» и «Творческий конкурс». В выполнении этих заданий им охотно помогали девушки. В конкурсе принял участие наш ученик Гимадиев И., представляющий Верхнекибякозинскую СОШ. Он победил в номинации «Самый мужественный парень». Поздравляем Ильуса с победой и желаем ему дальнейших успехов!