Руководитель: Юсупова Сарина Гафуровна
У нас учатся: 69 (66 учащихся, 3 воспитанника)
У нас учат: 31 педагог (29 учителей, 2 воспитателя)

Трудовое воспитание в детском саду/ Балалар бакчасында хезмәт тәрбиясе

Опубликовано: 11.03.2022

Хезмәт тәрбиясе- үсеп килүче буынны тәрбияләүнең иң мөһим якларының берсе.Тәрбияче Нурисламова Р.Р. тарафыннан хезмәт тәрбиясе бирү буенча даими эш алып барыла.Хезмәт тәрбиясе балаларның өлкәннәр хезмәте турындагы күзаллауларын киңәйтә, кешенең хезмәт нәтиҗәләренә сакчыл мөнәсәбәттә булырга, балаларны башлаган эшне азагына кадәр җиткерергә өйрәтә.Хезмәт эшчәнлеге аркасында балаларның гомуми үсеш дәрәҗәләре арта,төрле яклап кызыксынучанлыклары киңәя.Балалар белән бергәләшеп эшләү,кирәк вакытта киңәш белән ярдәм итү, балаларның кечкенә генә уңышларына да сөенү, мактау-бала шәхесендә иң яхшы сыйфатларны тәрбияләргә ярдәм итә.

Трудовое воспитание-одно из важнейших сторон воспитания подрастающего поколения. Воспитателем Нурисламовой Р.Р. ведется постоянная работа по трудовому воспитанию, благодаря которому расширяется кругозор детей о труде взрослых, они учатся бережно относиться к результатам труда человека, доводить до конца начатую работу. Благодаря трудовой деятельности, повышается общий уровень развития детей, расширяется интерес ко всему. А совместный труд педагога с детьми, его советы при необходимости помогает воспитать в личности подрастающего поколения самые лучшие качества.