Руководитель: Юсупова Сарина Гафуровна
У нас учатся: 69 (66 учащихся, 3 воспитанника)
У нас учат: 31 педагог (29 учителей, 2 воспитателя)

“Онытыла барган китаплар” акциясе/ Акция «Забытые книги»

Опубликовано: 10.02.2022

Олы Кибәхуҗа башлангыч мәктәбе  укучылары “Онытыла барган китаплар” акциясенд катнашты. "Безнең әти һәм әниләрнең бала чактагы яраткан китаплары" дип исемләнгән күргәзмә ясалды һәм онытылган китапларга күзәтү үткәрелде. Күргәзмәдә үз вакытында бик тә популяр булган, ләкин вакытлар үтү белән онытыла барган китаплар урын алды. Балалар бик кызыксынып күргәзмәдәге китаплар белән таныштылар. Китаплардан өзекләр кычкырып укыдылар, укыган китаплар буенча фикер алыштылар.

В Большекибякозинской начальной школы проходила акция ”Онытыла барган китаплар". Была проведена выставка "Безнең әти һәм әниләрнең бала чактагы яраткан китаплары" и обзор забытых книг. На выставке были представлены книги, которые были очень популярны в свое время, но со временем были забыты. Дети с интересом ознакомились с выставленными на выставке книгами. Отрывки из книг читали вслух, обсуждали прочитанные книги. Они с радостью забирали книги, которые были представлены на выставках.