Руководитель: Юсупова Сарина Гафуровна
У нас учатся: 69 (66 учащихся, 3 воспитанника)
У нас учат: 31 педагог (29 учителей, 2 воспитателя)

Моңнар агыла туган якта

Опубликовано: 01.12.2021

28 ноября в районном доме культуры состоялся гала-концерт районного фестиваля, посвященного 30-летию воссоздания  Тюлячинского района «Моннар агыла туган якта».

На  гала- концерт был  приглашен коллектив Малокибякозинской школы.Театр моды «Жемчужинки» под руководством Шаиповой Р.И. награжден Благодарственным письмом Главы района , Рахматуллина Д. награждена за II место в номинации «Конферансье», учитель музыки Мухамадиева Н.Д. в номинации «Вокал» заняла II место, школьной выставке , посвященной знаменательной дате района присудили III место. Глава района Хазипов Н.Н. торжественно вручил заместителю директора по УВР Рахматуллиной А.А. Диплом.

28 ноябрь көнне Теләче районының яңадан торгызылуына 30 ел тулу уңаеннан  район мәдәният йортында “Моңнар агыла туган җирдә” дип исемләнгән халык иҗаты фестиваленең Гала-концерты шаулап узды.Гала- концертка Кече Кибәхуҗа төп мәктәбе коллективы да чакырылган иде. Шаипова Р.И. җитәкчелегендә”Энҗе бөртекләре” мода театры районыбыз җитәкчесенең Рәхмәт хаты белән бүләкләнде, Рахматуллина Д. “Нәфис сүз” номинациясендә II урынга лаек булды, вокал номинациясендә музыка укытучысы Мөхәмәдиева Н.Д.  II урын яулады, истәлекле датага багышланган мәктәп күргәзмәсе III урын алды. Районыбыз җитәкчесе Н.Н.Хаҗипов укыту- тәрбия эшләре буенча директор урынбасары А.Ә.Рахматуллинага тантаналы төстә Диплом тапшырды.