Руководитель: Юсупова Сарина Гафуровна
У нас учатся: 69 (66 учащихся, 3 воспитанника)
У нас учат: 31 педагог (29 учителей, 2 воспитателя)

Классный час “Ответственное отцовство” / Сыйныф сәгате “Җаваплы аталык”

Опубликовано: 16.10.2021

16 октябрь көнне Югары Кибәхуҗа урта мәктәбендә “Җаваплы  аталык” исеме астында класс сәгатьләре үтте.  Сыйныф сәгатенең максаты: укучыларда җәмгыятьнең төп ячейкасы буларак гаиләдә әтинең булачак функцияләренә  җаваплы караш тәрбияләү. Дәрес барышында әтинең гаиләдәге роле, гаиләнең безнең тормыштагы роле турында сүз барды. Аталык ул - ир-атның игелекле һәм җаваплы миссиясе. Эти хезмәте, аның җәмгыятьтәге йөзе, мәдәният дәрәҗәсе, йорттагы бурычларын үтәве, әнигә, башка кешеләргә карата мөнәсәбәте – болар  балалар алдында атаның абруен күтәрүче исемлекнең бер өлеше. Укучылар әтиләре турында шигырьләр сөйләделәр, "Җаваплы ата" дигән презентация белән таныштылар, үз фикерләрен әйттеләр. Сыйныф сәгате ахырында тест сорауларына җавап бирделәр.

16 октября в Верхнекибякозинской средней общеобразовательной школе прошли  классные  часы  на тему:  “Ответственное отцовство».   Целью классного часа являлось: воспитание у учащихся ответственного отношения к будущим функциям отца в семье,   как к базовой ячейке общества. В ходя занатия говорилось о роли отца в семье, о роли семьи в нашей жизни. Отцовство – это благородная и ответственная миссия мужчины.   Труд отца, его общественное лицо, уровень культуры, выполнение домашних обязанностей, отношение к матери, к другим людям, его образ жизни в целом – вот далеко не полный перечень слагаемых его авторитета, той почвы, на которой возникает уважение к нему детей. Ученики рассказали стихотворения про отцов, ознакомились с презентацией "Ответственное отцовство", высказали свое мнение.  В конце классного часа ответили на вопросы теста.